İstanbul Bağcılar’da yaşayan yaklaşık 6 bin mültecinin kayıtsız olduğu ve "rahatsız edici davranışlarda" bulunduğu iddiası ile sınır dışı edilmek üzere Tuzla’daki Geri Gönderme Merkezine... 6 bin mülteci sınır dışı edilecek
6 bin mülteci sınır dışı edilecek 6 bin mülteci sınır dışı edilecek

Bağcılar 2019 Yılı Huzur Toplantısında konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, 12 Temmuz’dan bu yana yapılan çalışmalarda, “rahatsız edici davranışlar” iddiasıyla çoğunluğu Suriyeli, Afgan ve Pakistanlılardan oluşan yaklaşık 6 bin mültecinin sınır dışı edilmek üzere Tuzla’da bulunan Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildiğini belirtti.

“Kayıt dışı göçmenler sınır dışı edilecek”

Kayıtsız mültecilerin geri gönderilmesine ilişkin konuşan Eldivan, “İçişleri Bakanlığımızın da talimatıyla birlikte 12 Temmuz’dan bu yana yaptığımız çalışmalarda kayıt dışı olan, rahatsız edici davranışlarda bulunan aralarında Suriyeli, Afgan ve Pakistanlıların da bulunduğu 5 bin 949 kişi sınır dışı edilmek üzere Tuzla’daki Geri Gönderme Merkezi’ne teslim ettik. Adres tespitlerini de yapıyoruz. Çevrenizde kaydı olmayan Suriyelileri de görevlilere bildiriniz” dedi.

Kaynak: Evrensel