MSD Eş Başkanı İlham Ahmed ile ABD’li senatör Chirs Van Hollen görüştü. ABD’li senatör İlham Ahmed ile görüştü : Kongre’nin harekete geçmesi için İlham’ın yanındayız
ABD’li senatör İlham Ahmed ile görüştü : Kongre’nin harekete geçmesi için İlham’ın yanındayız ABD’li senatör İlham Ahmed ile görüştü : Kongre’nin harekete geçmesi için İlham’ın yanındayız

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nin temsilci ve senatörlerin davetiyle temaslarda bulunan Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı Îlham Ehmed, aralarında Chris Van Hollen ve Lindsey Graham’ın da bulunduğu bir grup demokrat ve cumhuriyetçi senatörle bir araya geldi. Konuya dair Twitter hesabından açıklama yapan senatör Chris Van Hollen, Kongre’den harekete geçmesini istemek için İlham Ahmed’in yanında olduklarını söyledi.

Hollen tarafından yapılan iki ayrı paylaşımda şunlar denildi : “Suriye Kürtlerinin en yüksek siyasi temsilcisi olan SDC Yönetim Kurulu Başkanı İlham Ahmed ile yapılan iki partili toplantıdan yeni çıktım. Şu anda içinde bulunulan ve acil eylem gerektiren korkunç durumu anlattı. Kongre’den harekete geçmesini istemek için acil görevinde İlham’ın yanındayız.

Hava desteği ve Türkiye’ye uygulanacak yaptırımlar

“İlham Ahmed ile görüşmemizden sonra kuzeydoğu suriyedeki gelişmeler ile ilgili daha da endişeliyiz, Şu anda Suriye’ye yeterli ABD askeri gönderme konusunda kongrenin bir araya gelmesi gerekiyor, hava desteği sağlamak ve Türkiye’ye uygulanacak yaptırımla ilgili olarak da kongrenin toplanması gerekiyor”