Yazar Aslı Erdoğan, Belçika'da yayın yapan Le Soir gazetesi ile yaptığı mülakatta "Türklere okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesi öğretiliyor" dedi. Aslı Erdoğan: “Türklere, okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret etmeleri öğretiliyor”
Aslı Erdoğan: “Türklere, okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret etmeleri öğretiliyor” Aslı Erdoğan: “Türklere, okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret etmeleri öğretiliyor”

Özgür Gündem gazetesinde yayın danışma kurulu üyeliği yaptığı gerekçesiyle 19 Ağustos 2016’da tutuklanan ve 4.5 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan yazar Aslı Erdoğan, “Türklere okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesi öğretiliyor” dedi.

HDP hariç parlamentoda ki tüm partiler terörist

Yazar Aslı Erdoğan, Belçika’da yayın yapan Le Soir gazetesine bir mülakat verdi. Mülakatta ‘Türklere, okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesinin öğretildiğini’ söyleyen Erdoğan, “HDP hariç, CHP de dahil olmak üzere parlamentodaki tüm siyasi güçler ‘terörist’ ” dedi.

Erdoğan, “Ülkem aşırı bir milliyetçilik içerisinde yaşıyor. Bu nedenle sporcular, aydınlar ve sıradan vatandaşlar hükümeti destekliyor” ifadelerini kullandı.