Türkiye'nin ABD ve Rusya’yla vardığı mutabakatlarla ateşkes ilan edilmesine rağmen Serekaniye’nin güneyinde ilerleyişini sürdürmek isteyen Türkiye destekli cihatçılar ile YPG-QSD arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.... Ateşkese rağmen Serekaniye’nin güneyinde SDG ve SMO arasında şiddetli çatışma
Ateşkese rağmen Serekaniye’nin güneyinde SDG ve SMO arasında şiddetli çatışma Ateşkese rağmen Serekaniye’nin güneyinde SDG ve SMO arasında şiddetli çatışma

Türkiye’nin ABD ve Rusya’yla yaptığı mutabakatlarla Suriye’nin kuzeyinde ilan edilen ateşkese rağmen Serekaniye’nin (Resulayn) güneyinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Rojava’dan yayın yapan Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) haberine göre, TSK ile birlikte hareket eden cihatçı grupların Serekaniye’nin Menacir, Cafa ve Esadiye köylerine yönelik saldırılarına Suriye Demokratik Güçleri (SDG) karşılık verdi.

Suriye’nin Arap Haber Ajansı SANA’da Menacir ve Esadiye’deki çatışmaların yanı sıra “Türk işgal güçleri ve terörist gruplar Resulayn’ın güneybatısındaki Tel Diyab, El-Sefaha ve El-Cehima köylerine saldırdı”  ifadesini kullandı.

Sendika.org