DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, sabah saatlerinde ev baskınıyla gözaltına alınan Sur Belediyesi Eş Başkanı Filiz Buluttekin'in baskın sırasında kafasına silah dayandığını açıkladı.... Aydeniz :”Polis Eş Başkan ve 10 yaşında ki çocuğun kafasına silah dayadı”
Aydeniz :”Polis Eş Başkan ve 10 yaşında ki çocuğun kafasına silah dayadı” Aydeniz :”Polis Eş Başkan ve 10 yaşında ki çocuğun kafasına silah dayadı”

DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Sur Belediyesi Eş Başkanı Filiz Buluttekin’in gözaltına alındığı sırada polislerce kafasına silah dayandığını duyurdu. Belediye Eş Başkanı’nın avukatı ise, Buluttekin ile birlikte eşi ve 10 yaşındaki oğlunun da kafalarına silah dayandığını belirtti.

Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi’ne sabah saatlerinde yapılan polis baskını ile birlikte Belediye Eş Başkanı Filiz Buluttekin ile Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Eken evlerine düzenlenen baskınlarda gözaltına alındı.

Belediye Eşbaşkanı Filiz Buluttekin’in gözaltına alınması sırasında polislerce kafasına silah dayandığı ifade edildi. Yaşanan bu durumu Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz Twitter hesabından duyurdu.

Aydeniz, yaptığı paylaşımda şunları söyledi :

“Sur Belediye Eş Başkanı #FilizBuluttekin’i gözaltına alırken yere yatırıp kafasına silah dayamışlar!

Seçimle kazanamadınız, bu halka olan öfkenizi  bu halkın seçmiş olduğu temsilcilerinden almaya çalışıyorsunuz. Şunu bilmelisiniz ki siz asla seçilerek o belediyeleri alamazsınız.”

Bu tweet’ini bir süre sonra silen Aydeniz, ikinci paylaşımında bu kez “Sur Belediye Eş Başkanı #FilizBuluttekin göz altına alındı. Filiz Buluttekin’i, Eşini ve 10 yaşindaki oğlunu yere yatırıp kafalarına silah dayamışlar! Bu halka olan öfkenizi  bu halkın seçmiş olduğu temsilcilerinden almaya çalışıyorsunuz. Bu halkın iradesini gasp edemezsiniz” diye yazdı.

Belediye Eş Başkanı Buluttekin’in aynı zamanda akrabası olan avukatı Sertaç Buluttekin de belediye Eş Başkanının gözaltına alınması sırasında yaşananlara dair sosyal medya hesabından paylaşımında bulundu.

Avukatı doğruladı

Av. Buluttekin, yaptığı paylaşımda “Müvekkilim Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin evine baskın düzenlenerek göz altına alındı. Eve giriş sırasında polisler Filiz Buluttekin’i, Eşini ve 10 yaşindaki oğlunu yere yatırıp kafalarına silah dayamışlar! Polis şiddeti ve hukuksuzluk artık rutin!!” diye belirtti.

Kaynak : Gazete Fersude