CHP, Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger hakkında “PYD terör örgütü değildir” dediği için soruşturma başlattı. CHP’den “PYD terör örgütü değildir” diyen Aksünger hakkında inceleme
CHP’den “PYD terör örgütü değildir” diyen Aksünger hakkında inceleme CHP’den “PYD terör örgütü değildir” diyen Aksünger hakkında inceleme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimi, yaptıkları açıklamaları neden göstererek Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger ile eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş hakkında inceleme başlattığını duyurdu.

Erdal Aksünger hakkında başlatılan inceleme gerekçesi ise önceki gün CNN Türk’te katıldığı programda, “PKK terör örgütüdür. PYD konusunda ilk günden diyorum görüşülmesi gerekiyordu. Terör örgütü değil benim gözümde” ifadelerini kullanmış olması gösterildi.

Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş hakkında ise Salı günü yine CNN Türk’te katıldığı bir programda, Gülen cemaati hakkında bir konuşmada, “Hem MHP’yi takdir ediyorum hem de Fenerbahçe kulübünü… Maalesef benim partim teslim oldu. İktidarıyla muhalefetiyle o tuzağa karşı dik dursaydık 15 Temmuz darbe girişimi de olmayacaktı” dediği için inceleme başlattı.

Bu konuşma üzerine programa telefonla bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “CHP ile FETÖ’nün aynı cümlede anılması bizim için zuldür. Yılmaz Bey’in eğer bir delili varsa, cevap vereyim. Herkes çok kahroldu” demişti.