Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Rusya ile ateşkes için yapılan toplantıdan alınan YPG'nin 150 saat içinde çekilme kararı ile ilgili verilen sürenin dolması sonrası... Cumhurbaşkanlığı : Çekilme olsa da olmasa da ortak devriye oluşturacağız
Cumhurbaşkanlığı : Çekilme olsa da olmasa da ortak devriye oluşturacağız Cumhurbaşkanlığı : Çekilme olsa da olmasa da ortak devriye oluşturacağız

 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun TürkiyeRusya görüşmesinin ardından belirlenen 150 saatlik sürenin bitmesi üzerine, “Teröristler çekilmiş olsa da olmasa da ortak devriyeleri oluşturacağız” paylaşımı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun TürkiyeRusya görüşmesinin ardından belirlenen 150 saatlik mutabakatın bitmesi üzerine açıklama yaptı.

Altun, Twitter hesabından İngilizce “Türkiye ve Rusya YPG’li teröristlere bölgeyi terk etmeleri için 150 saatlik süre belirlemişti. Bu süre sona erdi. Teröristler çekilmiş olsa da olmasa da ortak devriyeleri oluşturacağız” ve “Ortak devriyelerle YPG‘nin çekilip çekilmediğini göreceğiz” mesajlarını paylaştı.

Rusya’dan açıklama

Geri çekilme süresinin dolmasına yakın bir zaman da ise Rusya‘dan “Geri çekilme belirlenen süreden 15 dakika önce tamamlandı” açıklaması gelmişti.

Rusya tarafından geri çekilme ile ilgili açıklama Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’dan geldi. Şoygu açıklamasında “Güvenlik koridoru oluşturulacak bölgeden silahlı güçlerin çıkarılması, planlanandan önce tamamlandı. Bu bölgeye Suriye sınır muhafızları ile Rus askeri polisi girdi” dedi.

Geri çekilme ile ilgili henüz YPG veya SDG‘den bir açıklama gelmedi.