Diyarbakır Ergani'de evli olduğu Can Yılmaz tarafından (35), 17 Ekim’de benzin dökülerek yakılan Güllü Yılmaz (30), 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Diyarbakır Ergani’de kadın cinayeti : Benzin dökerek yaktı
Diyarbakır Ergani’de kadın cinayeti : Benzin dökerek yaktı Diyarbakır Ergani’de kadın cinayeti : Benzin dökerek yaktı

Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Can Yılmaz önce eşi ile tartıştı. Yılmaz, evde bidonda bulunan benzini kızı Zeynep ve eşi Güllü Yılmaz’ın üzerine döküp ateşe verdi. Kendi üzerine de benzin döken Yılmaz, çakmağı ateşledi. Güllü Yılmaz, alevler içerisinde kendisini ikinci kattaki evlerinin penceresinden boşluğa bıraktı.

Sesleri duyan komşuları, polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri evdeki alevleri söndürdü. Vücutlarında yanıklar oluşan Güllü Yılmaz, Can Yılmaz ve kızları Zeynep Yılmaz, Ergani Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan Güllü Yılmaz, buradaki ilk müdahalesinin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Güllü Yılmaz, bugün saat 10.00 sıralarında doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. Can Yılmaz’ın ise gözaltında olduğu ve işlemlerinin devam ettiği belirtildi.