AKP
Sivas katliamı hükümlüsünün tahliyesi istendi

Sivas Katliamı hükümlüsü Ahmet Turan Kılıç’ın hasta olduğunu iddia eden oğlu, Kılıç’ın serbest bırakılması gerektiğini savundu. Anadolu Ajansı “86 yaşında ki ağır hasta hükümlü tahliye bekliyor” diye haber yaptı.

DEVAMINI OKU
Demirtaş: “Bir suçlu varsa Cizre’de Sur’da o katliamları yapanlardır”

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 33 ayrı dosyanın birleştirildiği ana davası ikinci gününde devam ediyor. Selahattin Demirtaş savunmalarında çözüm süreci, hendekler, Barış Akademisyenleri, Ahmet Davutoğlu ve daha bir çok konu da açıklama yapıyor

DEVAMINI OKU
İlahiyat Fakültesi başkanından kadın öğrencilere sistematik taciz

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şakir Gözütok’un, çok sayıda kadın öğrenciyi sistematik olarak taciz ettiği iddia edildi. Suç duyurusunda bulunan öğrencilerin ailelerini de imam göndererek tehdit eden Gözütok hakkında idari soruşturma başlatıldı. Polis kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

DEVAMINI OKU
Davutoğlu’nun partisinin kurucularında eski ÖSO lideri

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu listesinde yer alan Halid Hoca’nın, Suriyeli cihatçıların çatı örgütü SMDK’nin eski başkanı olduğu ortaya çıktı.

DEVAMINI OKU
HDP :”Cizreyi, Taybet Ana’yı, Mehmet Tunç’u unutmadık, yargılanacaksınız”

HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan, 14 Aralık 2015’te Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde ilan edilen ‘Süresiz sokağa çıkma yasağı’ nın 4. yılında açıklama yaptı. Eş Başkanlar sokağa çıkma yasakları ile ilgili, “Kürt halkının toplumsal ve siyasal alandaki varlığını yok etmek amacıyla “Çöktürme Planı” yürürlüğe koyulmuştur” dedi.

DEVAMINI OKU
Gelecek Partisi’nin ilk Belediye Başkanı :”Katılmak isteyenler var”

Ahmet Davutoğlu’nun Başkanı olduğu Gelecek Partisi kurulduğu gibi ilk belediyesini aldı. Yerel seçimlerde Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde bağımsız aday olarak kazanan Halil Kulak’ın Gelecek Partisi’ne katılması ile Gelecek Partisi ilk belediyesini almış oldu. Halil Kulak yaptığı açıklamada, “partiye katılmak istediğini belirten bazı belediye başkanları ve bürokratlar var” dedi.

DEVAMINI OKU
Demirtaş’tan Erdoğan’a : “Aliya İzzetbegoviç’in anılarını oku”

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Tarafasız Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Demirtaş, “Erdoğan, Aliya İzzetbegoviç’in anılarını okusun, onu da bölücü-terörist olmakla suçlamışlardı” dedi.

DEVAMINI OKU
Selçuk Mızraklı: “Kayyum ile bir arada yaşam umutları da öldürüldü”

Yerine kayyum atanan ve daha sonra tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı tutuklu bulunduğu cezaevinden Yeni Özgür Politika’dan Yavuz Özcan’ın sorularını yanıtladı. Mızraklı, “Gobbells’in politikalarını Hitler’den sonra bu iktidarda görmek mümkün. Tamamen yalanlara dayanarak yapılan siyaset propaganda ile tüm halka sirayet etmekte ve kandırmaktadır. Bir hipnoz durumu yaşatmaktadır” dedi.

DEVAMINI OKU
Kulp Belediye Eş Başkanları tahliye oldu

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde yaşanan patlama sonrası AKP’ye yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak Gazetesi’nin ‘Saldırıyı HDP yaptı’ başlığı ile manşetine koyduğu haberden hemen sonra tutuklanan Kulp Belediye Eş Başkanları Fatih Taş ve Fatma Ay ilk duruşmada tahliye oldu.

DEVAMINI OKU
Baluken: ‘Ya temel politikalar ya da iktidar değişecek’

Tutuklu bulunan HDP eski Milletvekili ve aynı zamanda HDP eski Grup Başkanvekili İdris Baluken, 1+1 Forum’dan İrfan Aktan’ın sorularını yanıtladı. Baluken, çözüm sürecini, HDP’nin uğradığı baskıları, romanlarını ve sağlık durumunu değerlendirdi. Baluken “Ya temel politikalarda değişiklik olacak ya da iktidar değişecek” dedi.

DEVAMINI OKU
Demirtaş : “Bizleri hücrelerde tutarken tecavüzcülerin hepsini sokağa saldılar”

Selahattin Demirtaş, Ceren Özdemir’in öldürülmesiyle ilgili olarak “İnanın ki burada çıldırdık resmen” dedi. “Ceren Özdemir’in katledilmesi öyle sıradan açıklamalarla geçiştirilebilecek bir şey değil” diyen Demirtaş, “AKP yönetimi tecavüzü, tacizi, kadın katliamlarını, çocuk istismarını zaten ciddi suçlar olarak görmüyor ki! Bunun ahlaken de sorun olarak tanımlamıyor olacaklar ki bizleri bile yüksek güvenlikli hücrelerde tutarken tecavüzcülerin hepsini sokağa saldılar” ifadelerini kullandı.

DEVAMINI OKU
Sabah gazetesi, CHP’li sanarak AKP’li belediyeyi eleştirdi

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesinin “CHP’li Belediyeden skandal icraat, AK Parti’ye oy verene asfalt yok” başlığı ile bir haber yayımladı. Sabah gazetesinin CHP’li sanarak eleştirdiği İzmir’e bağlı Bayındır Belediyesi’nin aslında AKP yönetiminde olduğu ortaya çıkınca sosyal medyada alay konusu oldu. Haberin yayılarak tepki görmesi sonucu ise haberin ‘Bayındır Belediyesi’ yazan kısımları ‘İzmir Büyükşehir Belediyesi’ olarak değiştirildi.

DEVAMINI OKU
Demirtaş: ‘Çürümüş bir iktidar varken korkmanın,karamsarlığın zamanı değil’

Tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş avukatları aracılığı ile Evrensel Gazetesi’nden Meltem Akyol’un sorularını yanıtladı. Sağlık sorunları, erken seçim, Suriye, AİHM süreci, HDP ve twitterdan eskisi kadar paylaşım yapmaması konularını değerlendirdi ve açıklamalarda bulundu. Ayrıca Demirtaş, yeni romanının ocak ayında çıkacağını söylerken, süreçle ilgili “Korkunun ve karamsarlığın zamanı değil” ifadelerini kullandı.

DEVAMINI OKU
GABB’da 70 kayyum meclis üyesi ile çoğunluk HDP’den AKP’ye geçti

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği’nde HDP’li 70 meclis üyesi yerine kayyum atanarak HDP’nin çoğunluğu elinden alındı.

DEVAMINI OKU
Efeler Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi bonzai ile yakalandı

Aydın Efeler Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi ve Aydın AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamit Burak Aykut bonzai türü sentetik uyuşturucu madde ile yakalandı

DEVAMINI OKU
Demirtaş: “HDP artık iktidara yürümeli”

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Artı Gerçek’ten Mehveş Evin’in sorularını yanıtladı. Demirtaş HDP’nin erken seçim kararı, AKP’den kopan oluşumlar, AB süreci, kayyumlar ile ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, HDP’nin erken seçim kararını doğru bulduğunu ve artık büyük siyasi hamlelerle faşizmi yerle bir ederek HDP’nin iktidara yürümesi gerektiğini belirtti.

DEVAMINI OKU
AKP’den Afrin zeytini itirafı: “Evet Türkiye’ye geliyor,itiraf ediyoruz”

Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde CHP ve HDP’li vekillerin, cihatçıların Afrin’den çaldığı zeytin ve zeytinyağını Türkiye üzerinden ihraç ettiğini söylemesi üzerine AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’den “Evet, Türkiye’ye geliyor, itiraf ediyoruz. PKK’nın eline mi bırakacağız?” yanıtı geldi

DEVAMINI OKU
CHP’li Ali Şeker : “SMO’nun savaş suçları Türkiye’nin karşısına çıkacak”

Kuzey ve Doğu Suriye’ye  dönük operasyonda SMO’nun işlediği savaş suçlarının ileride Türkiye’nin karşısına çıkacağını söyleyen CHP Milletvekili Ali Şeker, “Bu operasyonlarla birlikte bu grupların sorumlulukları Türkiye’nin sorumluluğuna girmiştir” dedi. 

DEVAMINI OKU
Ermeni ve Süryani mezarlığının üstüne millet bahçesi yapıldı

Mardin’in Dargeçit ilçesinde, Süryani ve Ermenilere ait mezarların üstüne “Millet Bahçesi” adı altında park ve düğün salonu yapıldı.

DEVAMINI OKU
Erdoğan ölen SMO’lu cihatçılar için şehit dedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda ölen SMO’lu cihatçılar için ‘şehit’ ifadesini kullandı.

DEVAMINI OKU