Irak’ta ABD’nin Balad Askeri Üssü yakınlarına füze atıldı

Irak’ın Selahattin Eyaleti’nin Duceyil kasabasında ABD Balad Askeri Üssü’nün yakınlarına roket düştü.

DEVAMINI OKU
İran Devrim Muhafızları :”Daha sert bir intikam yolda”

İran, Bağdat’taki ABD Askeri üslerine saldırıların ardından BM’ye koşulsuz müzakere için mektup yazan ABD Başkanı Donald Trump’a yanıt verdi. İran Devrim Muhafızları komutanı General Abdullah Arakçi, ‘İran’ın kısa süre içinde daha sert bir intikam alacağını’ söyledi.

DEVAMINI OKU
Irak Hizbullahı’ndan Kürtlere tehdit :”Bağdat’a giremezsiniz”

Ketaib Hizbullah (Irak Hizbullahı)  ‘Kürtleri ABD güçlerinin ülkede kalmasını desteklemeleri halinde Bağdat’a girmelerine izin vermemekle’ tehdit etti.

DEVAMINI OKU
Irak’ta Al-Assad ABD üssüne balistik füze ile saldırı iddiası

Irak- Anbar’da bulunan Al-Assad ABD üssüne balistik füze saldırısı yapıldığı ve saldırı sonrası üste çok sayıda patlama meydana geldiği iddia edildi.

DEVAMINI OKU
ABD’li senatörlerden Trump’a : “ABD’yi savaşa sürüklüyorsun!”

İran Devrim Muhafızları – Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD hava saldırısıyla öldürülmesine tepki gösteren bazı Amerikalı Demokrat senatörler, ABD Başkanı Donald Trump’a “ABD’yi savaşa sürüklüyorsun” dedi.

DEVAMINI OKU
Trump, Türkiye’ye uygulanacak yaptırım tasarısını onaylayacağını duyurdu

ABD Başkanı Donald Trump, içerisinde Türkiye’ye yaptırımların da yer aldığı 2020 savunma bütçesini bugün imzalayacağını açıkladı.

DEVAMINI OKU
ABD Senato’su ‘Ermeni soykırımı’ tasarısını kabul etti.

Daha önce 3 kez Beyaz Saray’ın engellediği Ermeni Soykırımı tasarısı ABD Senatosu’nda kabul edildi.

DEVAMINI OKU
ABD Senatosu Türkiye’ye yaptırım öngören tasarıyı onayladı

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Türkiye’ye Suriye’nin kuzeyine yönelik askeri müdahalesi nedeniyle yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı. Tasarı Senato Genel Kurulu’na gidecek eğer kurulun 3’te 2’si tasarıya evet oyu verirse Trump’ın veto hakkı bulunmuyor.

DEVAMINI OKU
Mevlüt Çavuşoğlu hakkında büyük yolsuzluk iddiası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir bakanın adının bazı uluslararası yasa dışı uygulamalara karıştığını öne sürmüştü. Bu iddianın ardından yeni bir iddia ortaya atılarak bu kişinin Mevlüt Çavuşoğlu olduğu söylendi ve iddialarla ilgili detaylar verildi.

DEVAMINI OKU
ABD Temsilciler Meclisi’nde ‘Türkiye’ye yaptırım’ tasarısı onaylandı

ABD Temsilciler Meclisi, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusundaki harekâtına karşı yaptırım dayatılması çağrısı yapan bir tasarıyı büyük bir çoğunlukla kabul etti.

DEVAMINI OKU
Îlham Ehmed savaş suçlarını ABD meclisinde gösterdi

MSD Yürütme Kurulu Başkanı Îlham Ehmed ABD Temsilciler Meclisi’nde konuştu , Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yaptığı harekatta ölen sivillerin fotoğraflarını, kullanılan silahlar ve etkilerini ve Türkiye destekli MSO’nun uygulamalarını fotoğraflarıyla birlikte gösterdi. 

DEVAMINI OKU