ABD’li senatörlerden Trump’a : “ABD’yi savaşa sürüklüyorsun!”

İran Devrim Muhafızları – Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD hava saldırısıyla öldürülmesine tepki gösteren bazı Amerikalı Demokrat senatörler, ABD Başkanı Donald Trump’a “ABD’yi savaşa sürüklüyorsun” dedi.

DEVAMINI OKU
Erdoğan :”İdlib’den 50 bin insan topraklarımıza doğru geliyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Milli Ordusu ve Heyet Tahrir El Şam kontrolünde bulunan ve Suriye rejimi ve Rusya’nın operasyon başlattığı Suriye’nin İdlib kentinden 50 bin kişinin Türkiye’ye doğru geldiğini söyledi.

DEVAMINI OKU
Eşini ‘bakımsızsın’ diyip, döverek öldürdü

İzmir’de evli olduğu adam tarafından “Bakımsızsın” denilerek darp edilen Filiz Tekin hayatını kaybetti. Darp sonucu menenjit geçiren ve omuriliğinde 3 santimetre kırık saptanan kadın hayat mücadelesini kaybetti.

DEVAMINI OKU
Gelecek Partisi’nin ilk Belediye Başkanı :”Katılmak isteyenler var”

Ahmet Davutoğlu’nun Başkanı olduğu Gelecek Partisi kurulduğu gibi ilk belediyesini aldı. Yerel seçimlerde Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde bağımsız aday olarak kazanan Halil Kulak’ın Gelecek Partisi’ne katılması ile Gelecek Partisi ilk belediyesini almış oldu. Halil Kulak yaptığı açıklamada, “partiye katılmak istediğini belirten bazı belediye başkanları ve bürokratlar var” dedi.

DEVAMINI OKU
Mukteda es-Sadr’ın evine İHA’lı saldırı

Irak’ta eylemler,ölümler ve yaralanmalar artarak devam ederken Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr’ın Necef’teki evine insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenlendiği bildirildi. Ayrıca Irak’ın Bağdat şehrinde 21 kişinin ölümüne 123 kişinin de yaralanmasına yol açan saldırının Haşdi Şabi’nin bileşenlerinden Irak Hizbullahı tarafından yapıldığı ortaya çıktı

DEVAMINI OKU
Alman Ajans : “Bağdadi’nin eşi 2018’de Hatay’da yakalandı”

Alman Haber Ajansı (DPA) IŞİD’in öldürülen lideri Ebubekir El Bağdadi’nin aile fertlerinin yakalanması ile ilgili açıklamalar yaptı. DPA açıklamasında Bağdadi’nin eşinin 2018’de Hatay’da yakalandığını belirtti

DEVAMINI OKU