Irak Hizbullahı komutanı, "Irak güvenlik güçleri pazar akşamından itibaren ABD üslerinden en az 1 km uzak dursun" dedi. Hizbullah : “Irak güvenlik güçleri ABD üslerinden 1 km uzak dursun”
Hizbullah : “Irak güvenlik güçleri ABD üslerinden 1 km uzak dursun” Hizbullah : “Irak güvenlik güçleri ABD üslerinden 1 km uzak dursun”

ABD’nin İran Devrim Muhafızları – Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi  ve Haşdi Şabi komutanlarını öldürmesi sonrası İran’dan arka arkaya intikam açıklamaları gelmişti. İran ve İran’a bağlı milis güçlerinden intikam açıklamaları ve tehditler devam ederken İran’da bir camiye İran tarihinde ilk defa kırmızı intikam bayrağı asıldı.

Bugün Irak’ta bulunan ABD’ye ait Beled Askeri Üssü ve ABD Büyükelçiliği’ne füzeli saldırılar yapıldı. Saldırıların kim tarafından yapıldığı hakkında bir bilgi verilmedi.

Hizbullah : Irak güvenlik güçleri ABD üslerinden uzak dursun

İran’ın intikam açıklamalarından sonra bir tehdit açıklaması da Ketaib Hizbullah (Irak Hizbullahı) ‘tan geldi. Ketaib Hizbullah Komutanı, “Irak güvenlik güçleri pazar akşamından itibaren ABD üslerinden en az 1 km uzak dursun” dedi.