Zonguldak Alaplı'da cami imamı, 'sabah namazı' üzerinden çıkan bir tartışma nedeniyle kendisini müftülüğe şikayet eden kişiye ateş etti. İmam kendisini şikayet eden cemaate ateş etti
İmam kendisini şikayet eden cemaate ateş etti İmam kendisini şikayet eden cemaate ateş etti

2 Aralık günü Zonguldak Alaplı’ya bağlı Hacıhasan Köyü, Şahbez Mahallesi’nde yatsı namazı sonrası gerçekleşen olayda imam kendisini şikayet eden kişiyle önce tartıştı sonra tartıştığı kişinin kafasına silahla vurdu ardından ateş etti.

Yerel Pusula gazetesinde yer alan habere göre, Osman A. isimli kişi, cami imamı U.Y. yi “sabah namazını cemaatle birlikte camide kıldırmadığı” gerekçesiyle Alaplı İlçe Müftülüğü’ne şikayet etti. Şikayet edildiğini öğrenen imam U.Y. ile Osman A. arasında aynı günün akşamı yatsı namazı sonrası cami önünde tartışma başladı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine araya giren köylüler, tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Bu çaba sonrası Osman A. cami önünden uzaklaştırıldı.

Ancak imam U.Y. durmadı. Osman A.’nın peşinden koşan imam, şahsın tabanca ile kafasına vurdu, ardından da ayaklarına doğru iki el ateş etti. Olay köy halkının araya girmesi ile sonra erdi. Olay bittikten sonra gelen jandarma ekipleri, kavga alanında 2 adet 9 mm. boş kovan ile 1 adet parçalanmış mermi çekirdeği buldu.

Gözaltına alınan imam U.Y, Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildikten sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.