İran, Bağdat'taki ABD Askeri üslerine saldırıların ardından BM'ye koşulsuz müzakere için mektup yazan ABD Başkanı Donald Trump'a yanıt verdi. İran Devrim Muhafızları komutanı General... İran Devrim Muhafızları :”Daha sert bir intikam yolda”
İran Devrim Muhafızları :”Daha sert bir intikam yolda” İran Devrim Muhafızları :”Daha sert bir intikam yolda”

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi suikastla öldüren ABD’nin, İran’ın misillemesinin ardından Birleşmiş Milletler’e yazdığı “Ön koşulsuz görüşmeye hazırız” mektubuna Tahran’dan sert tepki geldi. Devrim Muhafızları ABD’den ‘yakında daha sert bir intikam alacaklarını söylerken, İran’ın BM Daimi Temsilcisi Mecit Takht Ravanchi de mektup için ‘akıl alır gibi değil’ yorumunu yaptı.

İran devlet ajansı IRNA’ya konuşan Ravanchi, 3 Ocak günü Süleymani’yi öldürerek ‘durumu tırmandıran ve düşmanlığı tırmandıran’ tarafın Washington olduğunu söyledi.

Devrim Muhafızları’nın üst düzey komutanlarından General Abdullah Arakçi ise ‘İran’ın Bağdat’taki saldırılardan sonra geri adım atıyor gibi göründüğünü’ söyleyen ABD Başkanı Donald Trump’a meydan okudu. Arakçi, ‘İran’ın kısa süre içinde daha sert bir intikam alacağını’ söyledi.

Kaynak : Duvar