CHP'nin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , hastalığıyla gündeme gelen HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunve sağlık durumuna... Kılıçdaroğlu :”Demirtaş seni başkan yaptırmayacağız dedi diye hapis yatırılıyor”
Kılıçdaroğlu :”Demirtaş seni başkan yaptırmayacağız dedi diye hapis yatırılıyor” Kılıçdaroğlu :”Demirtaş seni başkan yaptırmayacağız dedi diye hapis yatırılıyor”

CHP‘nin grup toplantısında konuşan ve Selahattin Demirtaş’ın haksız yere hapiste yatırıldığını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Seni başkan yaptırmayacağız dedi diye hapis yatırılıyor. Hukuk hepimiz için. Benim rakibim olan partilere haksızlık yapıldığında demokrasi adına karşı çıkmalıyım. Demirtaş beraat ediyor başka bir davadan tutuklanıyor. Siz de yargı bağımsız diyeceksiniz. Külahıma anlat. Selahattin Bey rahatsızlanmış, tedavi görüyor. Geçmiş olsun diyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Engelli arkadaşlarımız aramızda. Bizim izlememiz gereken 3 öneri sundular. Buradan ifade ediyorum tüm önerileriniz CHP tarafından takip edilecektir. Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde yaşamını yitiren 2 şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bir süredir unuttuğumuz ama geçen salı günü Erdoğan’ın hatırlattığı bir olaya değinmek isterim.

Demişti ki Man Adası konusunda Kılıçdaroğlu mahkemeye gitti ve tazminata mahkum oldu. Yine söylüyorum, kullandığım tüm belgeler yüzde yüz doğrudur. Zaten kimse de bunları yalanlamadı. Erdoğan’a teşekkür ediyorum tekrar bu konuyu gündeme getirdiği için. Erdoğan’ın oğlunun aldığı para… Kardeşi’nin aldığı para… Bu paralar neden gidip geliyor diye sordum.

“Erdoğan doğruysa istifa ederim demişti. Etti mi hayır”

Dünürü Osman Ketenci… Eski Özel Kalem Müdürü… Bütün bu para trafiğini belgelerle açıkladık. Belgelerin tamamını savcıya teslim ettik. Sahtedir dediler. Savcı araştırdı, doğrudur dedi. Erdoğan doğruysa istifa ederim demişti. Etti mi hayır.

“Hürriyet gazetesinin 45 çalışanını işten attılar”

Hürriyet gazetesinin 45 çalışanını işten attılar. Niçin? İşletmesel nedenler. Aslında gerçek neden sendikalı olmaları. Anayasa’da olan hak… Hiç kimse bir sendikaya üye olmaya ya da ayrılmaya zorlanamaz. 45 çalışanı işten attın. Ee haklarını ver. Bunlar yıllarını verdiler gazeteye. Haber peşinde koştular… İşten atıyorum kıdem tazminatı yok! Neden yok!

Ahilik Haftası her yıl kutlanır Kırşehir’de. Ahi Evran sadece bizim dünyamızda değil tüm dünyada saygı gören bir insandır. Esnafın etik değerlerini belirleyen Ahi Evran’dır. Her yıl etkinlikler düzenlenir. Bu yıl bunları bir telaş sardı. Kırşehir’de Belediye Başkanı CHP’li diye Konya’da kutladılar. Merak ediyorum İstanbul’un Fethi’ni nerede kutlayacaklar! Herhalde İstanbul’un Fethi’ni de Bursa’ya alırlar.

“FETÖ ile kol kola gezmiyor muydu?”

Daha düne kadar bunlar FETÖ ile kol kola gezmiyor muydu?

Aynı suçlama Doğan Akın için de var… Osman Kavala hapiste yatıyor. Ve Selahattin Demirtaş… Seversiniz sevmezsiniz… Haksız ve hukuksuz yere hapiste yapıyor. Sebebi “Seni Başkan yaptırmayacağız” demiş olması.

Demirtaş beraat ediyor. Başka bir davadan hapsetmeye devam ediyorsunuz.Selahattin bey rahatsızlanmış ve gecikilerek hastaneye kaldırılmış. Acil şifalar diliyorum.

“Biz kontrollü darbe dedik ve belgelerle ispat ettik”

Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz diyorlar. Eee git getir o zaman! Biz kontrollü darbe dedik ve belgelerle ispat ettik. Rapor hazırlandı. Korkularından raporu yayımlamıyorlar. Adil Öksüz gerçeği de var orada.

15 Temmuz darbe girişimini 20 Temmuz darbesiyle başka bir yere taşıdılar. 20 Temmuz’da sivil darbe yaptılar.

82 milyon vatandaşıma sesleniyorum; beraber güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.

“Demirtaş beraat ediyor başka bir davadan tutuklanıyor”

Seni başkan yaptırmayacağız dedi diye hapis yatırılıyor. Hukuk hepimiz için. Benim rakibim olan partilere haksızlık yapıldığında demokrasi adına karşı çıkmalıyım. Demirtaş beraat ediyor başka bir davadan tutuklanıyor. Siz de yargı bağımsız diyeceksiniz. Külahıma anlat. Selahattin Bey rahatsızlanmış, tedavi görüyor. Geçmiş olsun diyoruz.

Kaynak : Gazete Yolculuk