Konya’da 24 Ekim günü akşam evine dönerken aynı kaldırımdan geçen ve mastürbasyon yaparak üzerine doğru gelen failin yüzüne biber gazı sıkarak uzaklaştıran S.K şikayette... Konya’da kadına taciz : Polisin yok dediği görüntüleri mağdur buldu!
Konya’da kadına taciz : Polisin yok dediği görüntüleri mağdur buldu! Konya’da kadına taciz : Polisin yok dediği görüntüleri mağdur buldu!

Konya’da 24 Ekim günü akşam evine dönerken aynı kaldırımdan geçen ve mastürbasyon yaparak üzerine doğru gelen failin yüzüne biber gazı sıkarak uzaklaştıran S.K hızlıca evine giderek üyesi olduğu Kadın Meclisleri’nden destek istedi. Kadın Meclisleri’nin yönlendirmesi ile polisi arayan S.K ifade vermek için karakola gitti. Karakolda bölgede bulunan kamera noktalarını belirten ve incelenmesini isteyen S.K’ya polisler 1 gün sonra görüntü bulamadığını söyledi. S.K bunun üzerine bölgede ki kameraları kendisi incelemek için apartman,bina ve işyerlerine gitti. Kendi yaptığı inceleme sonucunda S.K kamera kayıtlarından birinde ‘polisin kendisine olmadığını söylediği’ failin görüntüsüne ulaştı ve karakola teslim etti.

Mağdur S.K yaşadıklarını Yol TV yayınına telefon ile bağlanarak şöyle anlattı :

“O an bacaklarımın feri kesildi. Nasıl hissettiğimi anlatamam. Yürür gibiyim videoda, kamera görüntülerinde ama aslında içten koşuyorum. Eve kendimi zor attım. Ondan sonra, hani normalde arkamıza bakarız ya geliyor mu gelmiyor mu diye. Ben arkama bile bakamadım.”

“İfademi verdim ve özellikle belirttim. Şu noktadaki şu güvenlik kamerası, şu binanın şu güvenlik kamerası… Mutlaka incelensin diye talep ettim. İfademi alan polis memuru bana şunu dedi: “Siz kamerayı belirtmeseniz bile polis o civardaki tüm güvenlik kayıtlarını inceleyecek”. Ama ben emin olamadım ve yine de belirttim. Sonra olay yerini incelemek üzere yola çıktık. Ben oradayken bir yerin görüntüsünü aldılar. (Yol TV Editörü: Peki görüntü alınabilecek kaç yer vardı?) Çok yer vardı. İşyerlerinin, binaların… Benim ısrarım üzerine girdik o binalara. Bana dediler ki “sadece yüzü önemli, diğer görüntüler bir işe yaramaz”. Ben de dedim ki “en azından boyu, kilosu, eşgali belirlenir”, ve diğer görüntülerin de özellikle alınmasını talep ettim. Bu olayı yaşadığımdan beri yemiyorum içmiyorum, yatmıyorum kalkmıyorum, görüntüleri arıyorum. Ertesi gün gece saat 21:00 gibi telefonum çaldı, ifade verdiğiniz binalardaki güvenlik kayıtları bulunamadı diye. Ben de var dedim, adamın tam geçtiği yerde kamera var. Evime geldiler, birlikte o görüntülerin olduğu binaya gittik ve görüntüleri aldık. Bundan hemen önce polis bana görüntüleri bulamadığımıza dair bir tutanak imzalatmak istedi, ancak kabul etmedim. Sonra da görüntüleri bulduk zaten.”

“Susmadım susmayacağım”

S.K’nin elde ettiği görüntülere göre fail, cadde kaldırımında yanından geçerek bisikleti ile bir ara sokağa girdi, ara sokakta bisikletinden inerek S.K’nin yürüdüğü caddede S.K’nin önüne çıkarak cinsel tacizde bulundu.

S.K’nin kendini korumak için failin yüzüne cebindeki biber gazını sıkması üzerine olay yerinden koşarak uzaklaştı, ve bisikletine binerek olay yerini terk etti.
S.K görüntüleri bulduktan sonra Kadın Meclisleri’ne gönderdi. Kadın Meclisleri ile birlikte görüntüleri inceleyen S.K, karşılaşma anının görüntüsünün olduğunu da tespit etti.

S.K’nin ifade ettiğine göre, görüntüler bulunduktan sonraki gün fail yakalandı. Fail ifadesinde cinsel tacizi itiraf etti.

Fail şu an tutuklu bulunuyor. S.K, Kadın Meclisleri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun üyesi olduğunu ve yargı sürecini sıkı bir şekilde takip edeceğini ifade etti ve ekledi:

“Susmadım, susmayacağım. İndirimsiz ceza alana dek mücadele edeceğim.”