Halife Hafter'in liderliğinde ki Libya Ulusal Ordusu savaş uçakları ve Birleşik Arap Emirlikleri uçakları, Türkiye destekli Ulusal Mutabakat Hükümeti kontrolünde ki bir çok noktayı... Libya’da Hafter Güçleri’ne bağlı uçaklar bir çok noktayı vurdu
Libya’da Hafter Güçleri’ne bağlı uçaklar bir çok noktayı vurdu Libya’da Hafter Güçleri’ne bağlı uçaklar bir çok noktayı vurdu

Libya’da General Halife Hafter’in liderliğinde ki Libya Ulusal Ordusu savaş uçakları, Türkiye destekli Ulusal Mutabakat Hükümeti kontrolünde ki bir çok noktayı vurdu.

Vurulan bölgeler şöyle :

-General Hafter’e bağlı savaş uçaklarının Trablus’un güneyindeki Hadbe bölgesindeki Türkiye destekli Ulusal Mutabakat Hükümeti kontrolünde olan askeri okula düzenlediği saldırıda çok sayı da ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

-General Hafter’e bağlı savaş uçakları Salal Al Din hattında Türkiye destekli Ulusal Mutabakat Hükümeti kontrolünde olan Askeri Eğitim Kolejini vurdu. Yaklaşık 50 kişinin öldüğü iddia edildi.

-General Hafter’e bağlı savaş uçakları Ulusal Mutabakat Hükümeti kontrolünde ki Trablus Havaalanı ve Üniversite bölgesini vurdu.

-General Hafter’i destekleyen Birleşik Arap Emirlikleri uçakları Türkiye destekli Ulusal Mutabakat Hükümeti kontrolünde olan Mitiga Havaalanı’nı vurdu.