Mersin’de 15 yaşındaki lise öğrencisi Z.G.K, bir kişi tarafından kaçırıldığını ve 3 gün boyunca cinsel istismara uğradığını iddia etti. Özgecan Aslan’ın yaşadıkları anlatılarak korkutulduğunu,... Mersinde 15 yaşında çocuğa cinsel istismar
Mersinde 15 yaşında çocuğa cinsel istismar Mersinde 15 yaşında çocuğa cinsel istismar

Mersin‘in merkez Toroslar ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan lise 2. Sınıf öğrencisi kendinden yaşça oldukça büyük bir şahıs tarafından kandırıldığını ve tehdit edilerek kaçırıldığını öne sürdü 3 gün boyunca alıkonulduğunu ve bir süre boyunca daha birçok kez cinsel istismara uğradığını iddia eden Z.G.K, cep telefonu ile arkadaşının annesinden “Beni kurtarın” diye yardım istediğini, telefon sinyalinin geldiği yeri tespit eden polis tarafından bulunduğunu ve kurtarıldığını anlattı. Z.G.K daha sonraki süreçte annesi ve babası ile birlikte Çocuk İzleme Merkezine gittiklerini ancak orada şikayetçi olmadığını söyleyerek “Çünkü beni ailemle tehdit etti. Dayımın en küçük oğlunun zarar vereceğini söyledi benim yüzümden kimseye zarar gelmesini istemediğim için şikayetçi olmadım. Daha sonra annemlere anlattım ve şu anda şikayetçiyim. Cezasını çeksin. Bu, kimsenin yanına kalmasın istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Her akşam onlar geliyor aklıma beni bulmasalardı onların elinde ne hale gelirim diye düşünüyorum”

Özgecan aslan’ın yaşadıkları anlatılarak korkutulduğunu hala yaşadığı dehşetin izlerini taşıdığını ifade eden Z.G.K kendisinin çok kötü hissettiğini vurgulayarak “Akşamları hiç uyuyamıyorum içimdekini kendimi bile anlatamıyorum kendime anlatamadığımı size de anlatamıyorum çok korktum hala da korkuyorum her an sanki kapıdan geleceklermiş gibi hissediyorum bazen babama bakarken onları görüyorum. İyice psikolojim bozuldu 3 gün ne olduysa . Geceleri tek uyuyamıyorum ablama sarılıp yatıyorum akşam yatarken sayıklıyormuşum” dedi

“Üç gün boyunca çocuğumun sağ mı ölü mü olduğunu bilemedim.”

Anne Nergis K., “Çocuğumu ben aldım ama nasıl aldım? Üç gün içinde ne yaşadığımı bilemedim. Kaçıran şahıslar bir aydır dışarıda geziyor. Üç gün boyunca çocuğumun sağ mı ölü mü olduğunu bilemedim. Adaletten yardım istiyorum. Benim çocuğum yandı, başka anne-babaların çocukları yanmasın, böyle bir olay yaşamasın.” şeklinde konuştu.

Baba Derviş K. de, “Büyüklerimizden adalet istiyorum. Bu şahısların cezalarını çekmelerini istiyorum.” ifadelerini kulllandı.

 

 

Kaynak: Habertürk