Müge Anlı’nın ATV’de yayınlanan programında, Urfa Siverek’ten canlı yayına bağlanan kadın Zazaca konuşmaya başladı. Stüdyodaki konuk konuşmaları çevirebileceğini söylerken, Müge Anlı “Anlamadığımız bir şeyi... Müge Anlı Zazaca’ya izin vermedi,yayından aldı
Müge Anlı Zazaca’ya izin vermedi,yayından aldı Müge Anlı Zazaca’ya izin vermedi,yayından aldı

Urfa Siverek’ten canlı yayına bağlanan kadın Türkçe başladığı konuşmaya, Türkçesi yeterli olmadığı için Zazaca devam edince sesi program akışında sansürlendi, ve daha sonra yayından alındı.

ATV’de yayınlanan programda Müge Anlı, Zazaca konuşan kadına, “Anlamadığımız bir şeyi yayına vermenin anlamı yok” dedi.

” Zazaca konuşabiliyor muyum ? ” Sorusu dikkat çekti

Yayında programa konuk olan kişi söylediklerini çevirmeden önce “Zazaca konuşabiliyor muyum?” sorusu ise dikkat çekti.

ogramda bulunan kişi “söyleneni çevirebilirim” demesinin üzerine Anlı, “Anlamadığımız bir şeyi yayına vermemizin bir anlamı yok” dedi. Zazaca konuşan kadının söylediklerinin çevrilmesi üzerine telefon bağlantısı tamamen kesildi.

Van depremi ile ilgili söyledikleri de tepki çekmişti

Müge Anlı’nın daha önce Van depremi sonrası “Herkes haddini bilecek. Yeri geldi mi taş atacaksın, Mehmetçik’i kuş avlar gibi avlayacaksın sonra zor günlerde canım cicim deyip, yardım isteyeceksin. O polisler hemen yardımına koştu oradakilerin. O taş atanların eli kırılsın. Askerlerimize polislere zeval vermesin” demesi de tepkilere neden olmuştu.