Özgür Suriye Ordusu içerisindeki Mutasım Tugayı Siyasi Büro Şefi Mustafa Sejari, sosyal medyadan ‘Amerika’ya ölüm, yaşasın Bağdadi, Ladin’ paylaşımları yaptı. ÖSO komutanı Sejari : “Amerika’ya ölüm, yaşasın Bağdadi “
ÖSO komutanı Sejari : “Amerika’ya ölüm, yaşasın Bağdadi “ ÖSO komutanı Sejari : “Amerika’ya ölüm, yaşasın Bağdadi “

Gazetecileri ve muhalif siyasetçileri fişleyen raporlarıyla bilinen SETA Vakfı’nda düzenlenen ‘Barış Pınarı Operasyonu Paneli’ne katılan Özgür Suriye Ordusu içerisindeki Mutasım Tugayı Siyasi Büro Şefi Mustafa Sejari, sosyal medyadan ‘Amerika’ya ölüm, yaşasın Bağdadi, Ladin’ paylaşımları yaptı.

Mustafa Sejari Twitter’dan ABD aleyhine çok sert paylaşımlarda bulundu.

“Çok yaşa müminlerin emiri Bağdadi”

‘Amerika’ya ölüm, yaşasın müminlerin emiri Bağdadi’ başlığıyla yaptığı paylaşımda Sejari şu ifadeleri kullanıyor:

Ondan (Bağdadi) önce yaşasın bin Ladin, Zarkavi, Çeçeni, Adnani ve uzun bir liste. Yüzlerce, hatta binlerce genç, belki daha da fazlası her yerde şimdi tek bir sesle “sessizce” ve gözlerden uzak onu zikrediyorlar. Amerika’ya Ölüm, Trump’a Ölüm ve çok yaşa müminlerin emiri Bağdadi. Büyük bir kahraman olarak öldü, yüzlerce belki de binlerce kişiye ilham kaynağı olan bir kahramandı ve gelecekte de milyonlara ilham kaynağı olacak. Başına milyonlar konmuştu, Amerika tarafından nasıl öldürülmezdi. Zulüm altında inleyen insanlar onun kahramanlıklarını ve kafirlere karşı nasıl mücadele ettiğini anlatacaklar.

“Bağdadi’den sonra binlerce Bağdadi çıkmayacak mı”

Evet Amerika, Filistinlilere karşı on yıllardır suç işleyen İsrail’in manevi babasıdır. Evet Amerika, demokrat görünüp diktatörlerin ana savunucusudur. Amerika, Irak’ı işgal edip tüm servetini çaldı. Amerika İran ve İsrail’in çıkarı için Arapları ve Müslümanları aşağılar. Amerika Müslümanlardan ve İslam’dan nefret eder. Amerika mücahidler ve cihatla savaşır. Amerika, Suriyelilere karşı Rusya’nın elini serbest bırakır. Amerika, Mısır’daki darbenin sponsorudur. Amerika, Kandil’den gelenlerin destekçisidir. Sana, Bağdat, Şam ve Beyrut’ta oturan İran, Amerika’ya teşekkür ediyor. Amerika, Fethullah Gülen, Sisi ve Hafter’i destekliyor. Kaşıkçı cinayetine sessiz kalıyor. Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıyor. Amerika bugün çekilince ne oldu? Trump, Suriye topraklarını Esed ve İran’a teslim etmedi mi? Bazıları soruyor: Bağdadi kaç kişi öldürdü, Esed kaç sivili öldürdü? Kim bizlere karşı kimyasal silah kullandı? Amerika neden çifte standart izliyor? Bugün Trump Suriye petrolleri üzerindeki haktan bahsediyor. Bunu da Fırat’ın doğusundan çekildikten ve buraları altın tepside Suriye rejimi ve İran’a verdikten sonra söylüyor. Bu yaptığı hırsızlık ve haydutluk değil mi? Amerikalı dostlarımıza soruyoruz: Bağdadi’yi öldürdükten sonra ne olacak? Teröre karşı zafer mi kazanmış oldunuz? Bağdadi’den sonra binlerce Bağdadi ortaya çıkmayacak mı?

Daha önce de Ladin’i öldürerek El Kaide’yi bitirdiğinizi söylediniz.  Daha sonra Zavahiri, Zarkavi, Adnani, Bağdadi ve Golani ortaya çıkmadı mı? Bu savaş hiçbir zaman bitmeyecek çünkü bunu ortaya çıkaran sebepler yerinde duruyor. Askeri çözüm, çözüm değildir. Suriyeli gençleri Irak’ta Amerikan askerlerini öldürmek için gönderenin Beşar Esad olduğunu bilmiyor musunuz? IŞİD’i kurmak için hazırlık yapan yüzlerce radikal kişiyi serbest bırakanın Irak Başbakanı Nuri el Maliki olduğunu bilmiyor musunuz? İran parası, pasaportu ve topraklarının El Kaide’nin emrine verildiğini bilmiyor musunuz?”

Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu bünyesinde bazı radikal grupların yanı sıra IŞİD ve El Kaide’den kaçan cihatçılar da bulunuyor. Bin kadar militanı olduğu düşünülen Mutasım Tugayı ismini sekizinci Abbasi halifesi Mutasım Billah’tan alıyor.

Yaptığı paylaşımdan dolayı büyük bir tepki alan Sejari’nin daha önce gerilla kıyafetleriyle ABD karşıtı attığı sloganlar da sosyal medyada paylaşılıyor.

Kaynak : Ahval