AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesinin “CHP’li Belediyeden skandal icraat, AK Parti’ye oy verene asfalt yok” başlığı ile bir haber yayımladı. Sabah gazetesinin CHP'li... Sabah gazetesi, CHP’li sanarak AKP’li belediyeyi eleştirdi
Sabah gazetesi, CHP’li sanarak AKP’li belediyeyi eleştirdi Sabah gazetesi, CHP’li sanarak AKP’li belediyeyi eleştirdi

AKP’ye yakınlığı ile bilinen  Sabah gazetesi, “CHP’li Belediyeden skandal icraat, AK Parti’ye oy verene asfalt yok” başlığıyla bir haber yayımladı. Yayımlanan haberde İzmir’in Bayındır ilçesinin belediye yönetiminin CHP’li olduğu iddia edilirken aslında belediyenin AKP yönetiminde olduğu ortaya çıktı.

Sabah gazetesinin yayımladığı haberde şu ifadeler yer aldı:

“İzmir’de CHP’li Bayındır Belediyesi, ilçeye bağlı mahallelerin yollarını astfaltlarken, Kızıloba Mahallesi’ni diğer mahalle ve ilçelere bağlayan yaklaşık 5 kilometrelik toprak yolu asfaltlamadı. Kış gelmesiyle yolların çamur içinde kaldığını anlatan mahalleli, son iki seçimde AK Parti’ye oy verdikleri için belediyenin kendilerine hizmet vermeyerek cezalandırdığını öne sürdü.”

sabah-gazetesi-akp-li-belediyeyi-chp-li-sanarak-elestirdi-659283-1.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Twitter’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Sabah gazetesine tepki gösterdi. Özkan, şunları söyledi:

“Sabah yalancılıkta çığır açtı”

Yandaş Sabah gazetesi, AKP’ye ait olan Bayındır Belediyesini CHP’li gibi gösterip “CHP’li belediyeden AKP’ye oy veren vatandaşlara hizmet yok” diye haber yaptı.
Allah yandaşın da zekisini versin! Yandaşlığı bile beceremiyorlar.”

Haber içeriği İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak değiştirildi

Haberin sosyal medya da yayılarak dalga konusu olması üzerine Sabah gazetesi haberde ki ‘Bayındır Belediyesi’ olarak yazdığı kısımları ‘İzmir Büyükşehir Belediyesi’ olarak değiştirdi.

Kaynak : BirGün