Suriye Arap Haber Ajansı (SANA) 4 Aralık gecesi TSK ve SMO konvoyuna yönelik yapılan saldırıda yaşanan patlamada 5 Türk askerinin hayatını kaybettiğini, 12 askerin... SANA: “Cerablus’ta 5 TSK askeri hayatını kaybetti”
SANA: “Cerablus’ta 5 TSK askeri hayatını kaybetti” SANA: “Cerablus’ta 5 TSK askeri hayatını kaybetti”

Suriye devlet ajansı, Suriye Arap Haber Ajansı (SANA) 4 Aralık gecesi TSK ve SMO konvoyuna yönelik yapılan saldırıda yaşanan patlamada 5 Türk askerinin hayatını kaybettiğini, 12 askerin de yaralandığını iddia etti.

4 Aralık gecesi “Fırat Kalkanı” bölgesinde yer alan Cerablus yakınlarında TSK destekli SMO‘lu cihatçıların konvoyuna bombalı saldırı düzenlendi.

Suriyeli “muhaliflere” yakın gazetecilerden Muhammed Raşid, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cerablus’un güneybatısında yer alan El-Buldak köyündeki TSK üssü istikametinde ilerleyen askeri bir konvoyun hedef alındığını ve bazı askerlerin öldüğünü duyurdu.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR)‘da  El-Buldak’taki askeri üsse giden askeri konvoya bomba yüklü bir araçla saldırı düzenlediğini doğruladı. SOHR, saldırıda TSK’nin hedef alındığını iddia ederek, ölü ve yaralıların olduğunu, yaralıların en yakın hastanelere kaldırıldığını ve patlamadan sonra Türk savaş uçaklarının bölgede uçuşlar yaptığını aktardı.