Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye düzenlediği askeri harekatı sırasında Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından başına defalarca kurşun sıkılarak ve işkence edilerek katledilen... SMO’nun bir kadının cesedine daha işkence yaptığı ortaya çıktı
SMO’nun bir kadının cesedine daha işkence yaptığı ortaya çıktı SMO’nun bir kadının cesedine daha işkence yaptığı ortaya çıktı

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük operasyonu sırasında Türkiye destekli SMO tarafından işkence edilerek katledilen Suriye Gelecek Partisi Genel Sekreteri Hevrîn Xelef’in paylaşılan videosuna tepkiler devam ederken, yeni bir kadın düşmanı uygulamanın daha yaşandığı görüldü.

Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu (SMO), önceki gün katlettikleri YPJ’li kadının cenazesine işkence ettikleri videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Videodaki kadının Amara Renas kod isimli Azize Celal olduğu ve ateşkesin yürürlükte olduğu 21 Ekim günü Kobanê’nin Çelbê köyündeki saldırılarda çekildiği öğrenildi.

 BENZER UYGULAMALAR DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

Geçtiğimiz yıl da Türkiye destekli ÖSO’nun Efrîn’e dönük operasyonu sırasında Barîn Kobanê’nin de cesedine işkence edildiği görülen görüntüleri ÖSO sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.