ÖSO,Tel Abyad'da aracına el konulmasına izin vermeyen Omar Hisên Hecî adlı sivili katletti. Hisên Hecî'nin katledilmesine tepki gösteren Tel Abyad halkı yağma ve infaza... Tel Abyad’da halk cihatçıların infaz ve yağmalarına karşı sokağa çıktı
Tel Abyad’da halk cihatçıların infaz ve yağmalarına karşı sokağa çıktı Tel Abyad’da halk cihatçıların infaz ve yağmalarına karşı sokağa çıktı

Suriye Milli Ordusu adı altında birleşen Türkiye destekli cihatçı örgüt ÖSO, Tel Abyad’da aracına el konulmasına izin vermeyen Omar Hisên Hecî adlı sivili katletti. Bunun üzerine sokağa çıkan halk, ÖSO’nun kentten çıkmasını istedi.

ANHA’da yer alan habere göre, Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu (SMO) adıyla bir araya getirilen paramiliter gruplar, girdikleri noktalarda infaz, yağma, taciz ve benzeri eylemlerde bulunmaya devam ediyor. Önceki gün de SMO’ya bağlı Feylaq El Mecid adlı grup, Girê Spî’de Omar Hisên Hecî adlı sivilin aracına el koymak istedi. Omar Hisên Hecî, buna izin vermeyince daha önce de sıkça olduğu gibi katledildi.

Halk sokağa çıktı

Tel Abyad halkı bunun üzerine bugün belediye binası önünde bir araya gelerek Omar Hisên Hecî adlı sivili katleden kişinin kendilerine teslim edilmesini ve Feylaq El Mecid adlı grubun kentten çıkmasını istedi. Tel Abyad’a bağlı Siluk ilçesinde de halk dün buna benzer bir taleple ayaklanmıştı.

Kaynak : Yolculuk Gazetesi