Avukat Şıhmehmet Kurtoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ı Türk Milleti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ve Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlarından cezalandırılması istemiyle kamu... Trump hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten suç duyurusu
Trump hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten suç duyurusu Trump hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten suç duyurusu

ABD Başkanı Donald Trump hakkında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hitaben 9 Ekim’de yazdığı mektupla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Trump hakkında suç duyurusunda bulunan Kurtoğlu, suç duyurusunda mektubun içeriğinin TCK’nın 299 ve 301 maddelerinde tanımlanan suçları oluşturduğunun aşikar olduğuna dikkat çekti.

KAMU DAVASI TALEBİ

Belirtilen hususlardan dolayı Trump hakkında gerekli soruşturmanın açılması gerektiğini vurgulayan Kurtoğlu dilekçesinde, “Donald Trump hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, Cumhurbaşkanına Hakaret Suçlarından cezalandırması istemiyle kamu davası açılmasının uygun olacağı kanaati ile iş bu dilekçeyi takdirlerinize sunma gereği hasıl olmuştur” ifadelerini kullandı.