Ensar Vakfı ve TÜRGEV, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapılan protokolleri iptal etmesini mahkemeye taşımıştı.İstanbul 14. İdare Mahkemesi bugün yetkisizlik kararı vererek davayı iptal etti. TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın İBB’ye açtığı dava reddedildi
TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın İBB’ye açtığı dava reddedildi TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın İBB’ye açtığı dava reddedildi

OdaTV’nin haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla, Ağustos ayında bazı vakıflarla yapılan protokoller iptal edildi. İptal edilen vakıflar arasında Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA gibi yönetiminde Erdoğan ailesinden kişilerin bulunduğu AKP’ye yakın vakıflar vardı.

İBB yaptığı açıklamada; protokolleri iptal edilen vakıflara İBB bütçesinden toplam 357 milyon 453 bin 972 lira harcandığını duyurmuştu.

TÜRGEV’in başvurusu reddedildi

Ensar Vakfı ve TÜRGEV, İBB’nin protokolleri iptal etmesini mahkemeye taşıdı. TÜRGEV, dava dilekçesinde protokollerin iptal edilmesinin hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu ve İBB’nin yaptığı işlemin durdurulmasını istedi.

İstanbul 14. İdare Mahkemesi verdiği kararda kendisinin yetkisizlik olduğunu belirterek TÜRGEV’in açtığı davayı reddetti.

Ensar Vakfı’nın başvurusu da reddedildi

İstanbul 14. İdare Mahkemesi, Ensar Vakfı’nın açtığı davayı da karara bağladı. Mahkeme oy birliğiyle verdiği kararda Ensar Vakfı’nın da açtığı davayı da reddetti.